Kırklareli Adak ve Kurban Satışı

Adak  bir kişinin aslında yükümlü olmadığı bir ibadeti yapmayı adaması durumudur. Mümin hiçbir sebebe bağlı olmaksızın ya da bir sebebe ilişkin herhangi bir ibadeti yapmayı adamış olursa bunu yerine getirmesi vacip olacaktır. Adak denildiğinde akla ilk olarak koyun ve koç kurban etmek gelmektedir. Müslüman bir kimse, olmasını umduğu herhangi bir şey gerçek olduğunda bir kurban keseceğini adar ve bunu kendisine bir borç kılar. Eğer istediği şey gerçekleşir ise adağı keser. Kırklareli adak ve kurban satışı denildiğinde akla tamamen İslami usullere göre kesim ve satış yapan yerimiz gelmektedir. Adak ya da kurban ihtiyacı bulunan kişiler bu sayede istedikleri türdeki adaklık hayvana kısa sürede ulaşabilir ve adaklarını yerine getirebilirler.

Adak Ne Zaman Gerçekleştirilmelidir?

Kırklareli Adak ve Kurban Satışı
Kırklareli Adak ve Kurban Satışı

Adak adandığı esnada belirli bir zaman şartı belirtildiyse belirtilen zamana kadar yapılması gereklidir. Ancak herhangi kayıt konulmadıysa istenilen herhangi bir zamanda gerçekleştirmek üzere adak adayan kişinin üstüne borç kılınır. Bu bağlamda zaman ve süre sıkıntısı yaşayan herkesin taleplerine hızlı cevap vererek sürdürdüğümüz hizmet ile adakların tam zamanında kesilmesine olanak sağlamaktayız. Adak satışının yanı sıra kurban satışına ilişkin sunduğumuz kaliteli hizmet ile Kırklareli adak ve kurban satışında zirvede yer alarak, müşterilerimizin memnuniyetini ön planda tutuyoruz.

Adak Kurbanına İlişkin Genel Hükümler

Adak olarak kurban kesenler için,  etin tüketimi ile ilgili de bazı kısıtlamalar söz konusudur. Adak kesmede temel kaide, adak kurbanından kesen kişi ve ailesi faydalanmayıp etin ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasıdır.   Kesilen adak kurbanın etinden, kesen kişi ya da bakmakla yükümlü olunan kişiler herhangi bir sebeple yiyemezler. Kurbanın eti ya da diğer parçalarının satılması veya gelir getirici bir başka şeye harcanması da kesinlikle caiz değildir. Bu nedenle adak kurbanın eti ve derisi Allah rızası gözetilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmalıdır.

Kırklareli de adak ve kurban satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tüm hayvanlarımız kendi çiftliğimizde yetiştirilmekte olup, kurbanlarınız tarafımızdan helal kesim şartları gözetilerek kesilmektedir. Büyükbaş hisse alımları içinde bizimde irtibata geçebilirsiniz.

Ahmet AKGÜN

0543 605 7928