Zeytin Çeşitleri

Kültürümüzde önemli bir yere sahip olan zeytin geçmişten günümüze her kahvaltı sofrasının vazgeçilmez bir ürünü olmuştur. Günün her öğününde rahatlıkla tüketilen zeytin, kaliteli yerlerden gönül rahatlığı ile alınıp tüketilebilmektedir. Zeytin ülkesi olarak anılan ülkemizde kimi zaman kaliteli zeytin bulmakta güçlük çekilebilmektedir. Ancak bu durumun önüne güvenilirliğinden emin olunan ve iyi bir hizmet anlayışı ile müşterilerine ürün sunan işletmelerden alım yapılarak geçilebilmektedir.

Kırklareli Izgara Zeytin
Kırklareli Izgara Zeytin

En çok tercih edilen türleri siyah zeytin, yeşil zeytin ve tuzsuz zeytin olan bu ürünün sağlıklı beslenme açısından da önemi oldukça yüksektir. Özellikle içerdiği kalori miktarının hayli düşük olması diyet menülerinde de zeytinin bol miktarda yer almasının önünü açan bir etkendir. Her yöreye özgü farklı türleri ve hazırlanış biçimleri olan zeytinin seçiminde mutlaka hassas davranılmalı ve güvenilir yerlerden zeytin alımı yapılmalıdır. Kendisi gibi yağı da oldukça önemli olan zeytinin, saf olarak üretilip, sağlıklı koşullarda hazırlandığından emin olunmalıdır.

Kaliteli Zeytinin Faydaları

Zeytin özellikle A, D, E ve K vitaminleri bakımından oldukça zengindir. Aynı anda kalsiyum kaybını da yüksek oranda engellemektedir.

Kırklareli Siyah Zeytin
Kırklareli Siyah Zeytin
  • Kalınbağırsak, prostat, mide ve pankreas kanserlerine yakalanma riskini en aza indirir.
  • Kalp ve damar hastalıklarından yüksek derecede koruyucu etkisi vardır.
  • Karaciğeri hastalıklardan korur.
  • Kemikleri yüksek oranda güçlendirir.
  • Antioksidan etkisi bulunur.
  • Kabızlığı önleyici etkisi bulunur.
  • Sindirim sistemlerinin çalışmasına katkıda bulunur.
  • Virüs, bakteri ve de mantarlara karşı koruyucu etkisi vardır.
  • Özellikle çocuklarda sağlıklı diş gelişiminin sürdürülmesine yardımcı olur.

Kaliteli zeytin kapsamında sunulan ürünler Türkiye’nin çeşitli yörelerinde titiz bir çalışma sonucu hazırlanmıştır. Özellikle kaliteli zeytin arayışında olan insanların zeytin ve zeytinyağı ürünlerinde bildikleri ve güven duydukları yerlerden alım yapmaları, sağlıklı ve lezzetli ürün tüketmeleri açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple zeytin alımında titiz davranılması ve her işletmeden rastgele zeytin alınmaması gerekmektedir.

Kaliteli ve lezzetli zeytin arayışındaysanız, bunu Çiftlik Kasap & Şarküteri sayesinde sonlandırabilirsiniz. İşletmemiz en kaliteli ve lezzetli zeytinleri Kırklareli halkının tüketimine sunmaktadır. Zeytinlerimizi bir defa denemeniz sizi de işletmemizin daimi müşterileri haline getirecektir.

Kırklareli kaliteli zeytin için; 0288 212 41 00 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilir ya da Hasanpaşa Cad. No:7’de bulunan dükkânımızı ziyaret edebilirsiniz.