Organik Tavuk Ürünleri

Günümüzde insanlar tarafından tüm gıdaların doğal olanları tüketilmeye çalışılmaktadır. Pek çok üründe doğal almayan ve insan sağlığına zararlı kimyasallar bulunduğundan doğal ürünlere olan eğilim hızla artmakta ve insan sağlığı açısından zararlı etkisi olmayan ürün arayışı sürmektedir. Doğal ve sağlıklı ürün arayışında olanların rağbet gösterdiği ürünlerden biri de organik tavuk ürünleridir. Gezen tavuklardan elde edilen organik tavuk ürünleri insan sağlığı açısından oldukça faydalı ve protein bakımından da zengindir.

Kuru Yolum Tavuk Ürünleri
Kuru Yolum Tavuk Ürünleri

Gezen tavuk, bir tavuk çiftliğinde belirli sınırlarda hapsolmamış ve kendi doğal ortamında yetişmiş olan tavuklar için kullanılan bir tabirdir. Gezen tavukların ürünlerinin tavuk çiftliklerinde yetiştirilmiş olan tavukların ürünlerine göre daha yumuşak ve çok daha lezzetli olduğundan söz edilebilir. Organik tavuk çeşitleri, doğal ortamlarda bulunan özel ve sağlıklı otlar ile beslenerek ürünleri bu sağlıklı yolardan elde edilerek sofralara gelmektedir. Kırklareli organik tavuk ürünleri hiçbir şekilde kafeste, sağlıksız ve sıkış tıkış ortamlarda yetiştirilen tavuklardan elde edilmemektedir. Organik tavuklar, tavuk çiftliklerinde yetiştirilen tavuklara nazaran çok daha geniş bir hareket imkânı bulurlar ve bu durum gezen tavuk ürünlerinin daha lezzetli olmasını sağlayan etkenlerin başında gelir. Gezen tavukların bulunduğu çiftlikler, günümüzde organik ve sağlıklı bir şekilde tavuk ürünlerinin yapılmasını sağlamakta ve sofralarımıza oldukça sağlıklı ürünlerin gelmesini kolaylaştırmaktadır. 

Kırklareli Toros Tavuk
Kırklareli Toros Tavuk

Organik tavuk ürünleri sayesinde yediği ürünün doğal ve sağlıklı olduğunu bilen tüketiciler özellikle kahvaltı sofralarında çok daha keyifli vakit geçirirken, çocuk gelişiminde önemli role sahip olan yumurtaların kullanımını da rahatlıkla yapabilmektedir. Sağlıklı beslenme ve diyet listelerinin en önemli maddesi olan tavuk etleri,  organik tavuk ürünleri sayesinde her diyet listesinde kolaylıkla kullanılabilmektedir. Fosfor ve potasyum bakımından da oldukça zengin olan tavuk ürünleri tavuk eti, tavukgöğsü, incik ve tavuk yumurtası olarak rahatlıkla tüketilebilmektedir. Özellikle kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan yumurta, organik olduğu takdirde büyüme ve gelişme hormonunun salgılanmasına yardımcı olarak, çocuklar için oldukça ideal bir besin kaynağı oluşturmaktadır.

Kırklareli de organik tavuk ürünlerini nereden bulacağım diye düşünüyorsanız, kendinizi yormanıza gerek yok. Çiftlik Kasap & Şarküteri organik tavuk ürünleri ile sofranıza konuk oluyor. Gezen tavuklardan elde edilen ürünlerimiz, tamamen sağlıklı ve hijyenik ortamlarda hazırlanarak sizlere sunulmaktadır.

Organik tavuk ürünlerinin keyfini çıkarmak için Karakaş Mah. Hasanpaşa Cad. No:7’de bulunan dükkânımızı ziyaret edebilir ya da 0288 212 41 00 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Kırklareli Organik Tavuk Ürünleri
Kırklareli Organik Tavuk Ürünleri