Tavuk Ürünleri

Tavuk ürünleri dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de her kesim insan tarafından bolca tüketilmektedir. Diğer et ürünleri olan kırmızı et ve balık etine göre daha kolay erişilebilir ve daha ucuz olması sebebi ile daha çok tercih edilmektedir. Tavuk ürünleri özellikle ülkemizde son zamanlarda kırmızı et fiyatlarında yaşanan artış sebebi ile çok daha fazla tercih edilir olmuştur. Bütün tavuk, tavuk incik, tavuk bonfile, tavuk baget, tavuk kanat ve tavuk göğüs gibi çeşitleri bulunabilen tavuk ürünleri her öğünde rahatlıkla tercih edilebilir ve sağlık açısından da oldukça yararlıdır.

Toros Tavuk Ürünleri
Toros Tavuk Ürünleri

Hafif bir kalori değerine sahip olması ile sağlıklı beslenmede kolaylıkla tercih edilebilen tavuk ürünleri, haşlama olarak tüketildiğinde çok daha hafiftir. Ayrıca oldukça da doyurucu hale gelirler. Bu sebeple diyet menülerinin vazgeçilmezi olan tavuk eti, çinko ve demir açısından da oldukça zengin bir değerlere sahiptir. Yağ oranı bakımından en hafif et türü olan tavuk ürünleri içinde bulunan fosfor ve potasyum kaynakları ile yetişkin ve gelişim çağındaki çocuklara oldukça fayda sağlar.

Sağlık Açısından Tavuk Ürünlerinin Faydaları

Toros Ürünleri

Sağlık açısından pek çok faydası buluna bütün tavuk, tavuk göğüs ve tavuk but gibi ürünler, protein bakımından çok iyi bir besin kaynağıdır.  Özel vitaminler ile mineraller bakımından da oldukça zengin bir hayvansal gıda olan Kırklareli tavuk ürünleri bu özellikleri sayesinde kilo vermeye, kolesterolün kontrol altına alınmasına ve tansiyonun düzenli olmasına yardımcı olmaktadır. Kırmızı ete oranla çok daha kolay bir şekilde hazmedilen tavuk ürünleri kilo vermeye yardımcı olur.

Kırklareli Gezen Tavuk
Kırklareli Gezen Tavuk

İyi ve kaliteli bir tavuk eti tüketimi için tavuk ürünlerinin güvenilir yerlerden alınması gereklidir. Sağlıklı saklama koşullarında muhafaza edilmiş tavuk ürünleri besin değeri açısından oldukça kıymetlidir. Bu sebeple tüm et ürünlerinde olduğu gibi tavuk eti tüketiminde de bilinen ve güvenilir markalardan ürün temini yapmak gereklidir.

Sizde güvenebileceğiniz bir yerden tavuk ürünleri almak istiyorsanız Çiftlik Kasap & Şarküteri’yi ziyaret edebilirsiniz. Kırklareli de sizlerin hizmetindeyiz.

İletişim: 0288 212 41 00

Kırklareli Köy Tavuğu Lezzeti
Kırklareli Köy Tavuğu Lezzeti