Günlük Süt

Süt, bebeklik yaşlarından olgunluk dönemine kadar sağlığın korunması ve kemiklerin gelişimi açısından bolca enerji, karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve mineral içeren besinlerden biridir. Büyüme ve gelişme, besin ögelerinde vücut elveriş, sinir sisteminin doğru çalışması ve vücut direncinin yükselmesi için süt kullanımı oldukça önemlidir. Bunun haricinde kan yapımında görev alan oldukça fazla vitamini de içinde barındırmaktadır.

Yaş Gruplarına Göre Süt Tüketimi Nasıl Olmalı?

Kırklareli günlük süt
Kırklareli günlük süt

Gıda mühendisleri ve bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar neticesinde süt tüketimi ile ilgili olarak;

Günlük Süt tüketimi her yaş için oldukça önemlidir. Özellikle çocukluk ve ergenlik çağında kemik ve dişlerin gelişimine, sağlıklı bir şekilde büyümeye yardım eder. Bunun dışında hamile ya da emzirme dönemlerinde bebeğin sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişmesi için vitamin ve minerallerin vücuda dâhil edilmesi ve bebeğin büyümesinde etkin rol oynar. Ayrıca annenin kemik ve diş sağlığını da korumaktadır.

Yetişkin ve daha yaşlı kişiler için kemik sağlığının korumasına yardımcı olur ve vücuda gerekli olan protein, kalsiyum, fosfor ve B2 vitaminlerini barındırır. Bu sebeple daha sağlıklı ve iyi bir hayat için her yaştaki bireylerin günde iki bardak süt ve bir porsiyon süt ürünleri tüketmesi, kemik gelişimi için faydalı olacaktır.

Kırklareli de bulunan çiftliklerimizde sizler için günlük süt üretimi yapıyoruz. Sütlerimiz hiçbir şekilde ısıl işleme maruz kalmamış, pastörize uygulanmamış, çiftlikten çıkar çıkmaz aynı tazeliği ile sizlerin sofrasına gelmektedir. Sütlerimiz, arazide doğal bir şekilde beslenen ineklerden her gün ve doğal olarak sağılarak verilen siparişlere göre iletilmektedir. Doğal ve günlük sütlerimizin içinde kesinlikle katkı maddesi bulunmaz ve günlük olarak çiftliklerimizden sağılarak müşterilere gönderilmektedir.

Hazır sütlerin içinde bulunan solitin gibi zararlı ve koruyucu maddeler hem sağlığınıza zarar verir, hem de gerçek ve lezzetli inek sütü tadına erişemezsiniz. Vücudumuz için oldukça besleyici ürünler arasında yer alan sütün, günlük ve taze bir şekilde tüketilmesi daha faydalıdır.

Kırklareli’de yaşıyorsanız ve hala güvenilir günlük süt bulamadıysanız, tek adresiniz Çiftlik Kasap & Şarküteri.

İletişim: 0288 212 41 00