Kuzu Et Ürünleri

Kuzu et ürünleri yüksek kalitede amino asit içeren protein, demir ve çinko bakımından zengin olan et grubudur. Gıdalardan alınan demirin sindirilmesine oldukça yardımcıdır. Ayrıca B grubu vitaminler için de son derece zengin bir kaynaktır. Dolayısıyla kuzu kıyma ve kuzu kuşbaşı gibi kuzu et ürünleri toplumda yaygın bir şekilde görülen beslenme yetersizliklerini çok büyük ölçüde gidermektedir.

Kırklareli Kuzu Et
Kırklareli Kuzu Et

Günlük olarak alınması gerekli olan protein miktarı yetişkin bir erkekte 55 gram, kadında ise 45 gram civarında olmalıdır. Bu miktarlar hastalık ve yüksek aktivite gibi durumlarda bir miktar artabilmektedir. Gelişme çağındaki insanların hayvansal kaynaklı proteinlere olan ihtiyacı fazladır. Belirtilen miktarlardaki protein ihtiyacının alınması sadece kuzu et ürünlerinden alınabilmektedir.

Ayrıca kansızlığı önleme ve gelişimi hızlandırma gibi etkileri de bulunan kırmızı etin sağlıklı ve dengeli beslenmedeki etkisi oldukça yüksektir.

Sağlıklı ve Hijyenik Kuzu Et Ürünleri

Kırmızı etin özellikle gelişim çağındaki çocuklar tarafından tüketilmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir. Ancak beslenme açısından çok önemli olan kuzu kuşbaşı, kuzu kıyma, kuzu bonfile, kuzu külbastı, kuzu pirzola, kuzu but, kuzu şiş gibi kuzu et ürünlerinin tamamen hijyenik ortamlarda kesilip işlenen firmalardan alınması gereklidir. Hijyenik koşullarda kesilip sağlıklı şartlarda saklanan kuzu et ürünleri günlük gerekli miktarlarda tüketilmelidir. Sağlık üzerindeki etkisi oldukça fazla olan kuzu et ürünlerinin güvenilir ve kaliteli ürün satışı yapan yerlerden alınması, et ürünlerinin içindeki vitamin ve proteinlerin yararlı biçimde vücuda işlemesine yardımcı olacaktır.

İçinde bulunan B12 vitamin sayesinde beyin hücrelerinin gelişimine de olumlu etki eden Kırklareli kuzu et ürünleri, DNA sentezinde de oldukça faydalı ve sinir iletilerinin başarılı gerçekleştirilmesinde etken rol oynar. Demir ve çinko bakımından zengin bir besin kaynağı olan bu et ürünlerinin günlük belirli miktarlarda tüketilmesi kalp ve damar sağlığı açısından da oldukça önemlidir.

Kuzu Et Ürünleri
Kuzu Et Ürünleri

Hijyenik ortamda ve helal kesim kurallarına uygun üretilen kuzu et ürünlerine ulaşmak Kırklareli halkı için artık çok kolay. Değerli Kırklareli halkının tüketimine sunulan ürünlerimiz kendi çiftliğimizde yetiştirilen hayvanlardan elde edilmektedir. Bu sayede üretimin her safhasında yer alıyor ve sizlere sağlıklı bir beslenmeyi garanti edebiliyoruz.

Sizde bu ayrıcalıklardan yararlanmak istiyorsanız, Çiftlik Kasap & Şarküteri’yi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim: 0288 212 41 00